Ar žinai, kas yra saules kolektorius?

Ar žinai, kas yra saules kolektorius? Daugelis žmonių neskiria šios savokos nuo saulės baterijos, kuri saulės energiją pakeičia į mums įprastą elektros energiją, tačiau karšto vandens paruošimui ar namo šildymui naudojamos ne baterijos, bet saules kolektorius, kuris saulės šviesą paverčia šiluma.

Saulės kolektorių komplektas
Visas alternatyvios energijos rinkinys

Be karšto vandens gyventi būtų sunku. Visų pirma, nepavyktų padoriai nusiprausti, naudojimasis dušu taptu kančia ir išbandymu, ypač žiemos metu. Turintys mažų vaikų turėtų dar daugiau bėdų, o kas kartą šildyti vandenį arbatinuke ar virti puode – nepatogu ir brangu. Užmiestyje namus įsigijusiems žmonėms saules kolektorius tampa pačia geriausia išeitimi karšto vandens gavimui.

Dažniausiai girdimas privalumas yra tas, jog karšto vandens kaina tampa lygia šalto vandens kainai (dažniausiai vanduo gaunamas iš gręžinio ar šulinio, tad yra faktiškai nemokamas), nes saules kolektorius šildydamas vandenį nenaudoja jokio energijos šaltinio, išskyrus saulės šviesą, kurios nors ir nėra daug, tačiau pakanka vidutinio dydžio šeimos poreikiams patenkinti. Tiesa, nebūtina, jog diena būtų saulėta, saules kolektorius geba šildyti net ir nesaulėtomis ir šaltomis dienomis.

Keista savo šildymo sistemą taip pat pravartu, kadangi esant nedideliems šalčiams nereikės naudoti malkų, granulių ar dujų, kurios nėra pigios ir sudaro nemenką dalį išlaidų. Įsisukus žiemai ir atšalus orams saules kolektorius greičiausiai nebus pajėgus apšildyti viso namo, tačiau bent iš dalies galės sumažinti sunaudojamo kito kuro kiekį, kas vėl padeda sutaupyti pinigų.

Saulės kolektorių plokštės
Kolektorių plokštės yra neutralios spalvos ir negadins Jūsų eksterjero

Apie pinigų taupymą alternatyvios energijos būdu daug pasakyti gali profesionalai iš Smartenergy.lt. Tai kompanija, kuri užsiima gamtai draugiškos energijos išgavimu, parduoda ir konsultuoja apie saules kolektorius, jėgaines ir kitą vertą dėmesio įrangą Jūsų namams. Tad jei norite sutaupyti pinigų, tausoti gamtą ir mėgautis visais privalumais – susisiekite su smartenergy.lt

Prieš kreipdamiesi konsultacijos į specialistus, pasiskaičiuokite, kiek karšto vandens sunaudojate ir kiek kuro sudeginate šildydami namus, taip bus lengviau apskaičiuoti per kokį laiko tarpą saules kolektorius Jums atsipirks. Taupykite savo ir smartenergy.lt laiką, nes kuo greičiau įsirengsite saules kolektorius, tuo daugiau galėsite sutaupyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *