BENDRAVIMAS IR ĮTAKA ŽMONĖMS

Mokėjimas bendrauti yra vienas svarbiausių verslo kūrimo elementų. Tu turi žinoti ką ir kada pasakyti, kad pasiektum tave dominantį rezultatą. Apie tai ar moki bendrauti su žmonėmis gali nuspręsti iš to kiek turi draugų. Kaip žmonės su tavim elgiasi? Ar būni vakarėlių siela? Pasisėdėjimų žvaigždė? Ar noriai ir dažnai tave draugai kviečia į vakarėlius ir pobūvius?

Perskaitęs šį skyrių turėtum pasikeisti! Jei buvai užmirštas ir nepopuliarus, tai pasikeis! Jei neturėjai daug draugų, vadovaudamasis šio skyriaus medžiaga, jų neatsiginsi. Būsi mylimas, gerbiamas ir visur pageidaujamas! Tereikia naudotis šia sėkmės instrukcija.

Pirma taisyklė. Nieko nesužinosi, jei neklausi. Neįmanoma gauti tinkamos informacijos, jei jos neieškai. Taigi norėdamas kažką sužinoti privalai to paklausti. Bendraudami du žmonės gali visiškai skirtingai suprasti pokalbio esmę. Įsivaizduok aš senas verslininkas, o tu pienburnis šiame reikale. Susitikome pasikalbėti apie kažkokius būsimus ar esamus santykius. Aš žarstausi skambiom frazėm ir nesuprantamais tau žodžiais, o tu karpai ausim ir nedrysti paklausti. Koks iš to rezultatas? Jei nesupratai ką aš bandžiau pasakyti tu arba tyli arba dar blogiau leptelni kažką visai į priešingą temą. Aš pagalvoju, kad tu manęs negerbi arba esi visiškas idiotas ir siunčiu tave velniop. Todėl atsimink, kad esminis visų pokalbių dalykas – aiškumas! Todėl nevartok nesuprantamų sudėtingų žodžių, o nesupratęs kažko nebijok taktiškai paklausti. Net jei ir žinai ką reiškia „retrospektyvinis požiūris“ tau nereikia to paminėti, nes tavo pašnekovas gali to nežinoti. O tu juk nenori, kad būsimas partneris ar pirkėjas pasijustu asilu?

Jei nori pasiekti tikslą jokiu būdu nekritikuok pašnekovo. Jei žmogus kažko nekenčia tai kritikos. Dabar pagalvok, kaip tu pasijauti, kai tave kritikuoja? O jei dar tai daro motyvuotai? O jei net neturi argumentų atsikirsti? Turbūt šį darbą atlikęs žmogus nepakyla į tavo mylimiausių dešimtuką. Todėl ir tu taip nesielk. Net jei pavaldinys iškrės kažkokią nesamonę, jo nekritikuok. O ypač viešai. Tai didžiausias pažeminimas. Suptiliai pasakyti yra žymiai geriau. Žmogus supranta klydęs, bet nepasijaučia visišku asilu ir todėl tave gerbia už supratimą. Koks tikslas pasakyti žmogui, kad jis susimovė? Geriau draugiškai išanalizuoti jo veiksmus patariant kitą kartą pasielgti kitaip. Jis tai supras kaip rūpestį. „Aš tikiu, kad būdamas tavo situacijoje, aš pats būčiau priėmęs tokį sprendimą, bet dabar matome pasekmes. Matau mes abu klydome, kitą kartą tokioje situacijoje reiks pasielgti taip…“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *