Bendravimas: nesiginčyk!

Nesiginčyk! Tai neduos visiškai jokios naudos. Galbūt trumpam ir pasijusi gerai, nes įrodysi savo teisybę. Jei įrodysi. O jei neįrodysi pasijusi taip pat blogai, kaip priverti jaustis pašnekovą, kuriam įrodai savo teisybę. Kiekvienas turi savo pasaulėžiūrą. Ir jis jaučiasi teisu net ir dėl to, kad atsimena girdėjęs apie tai kažką 4 klasėje. Ir jam visai nesvarbu, kad tu katik baigei tyrimą ta tema. Geriau išvenk ginčo ir įsitaisyk draugą. Naudok tokias frazes kaip „nesu tikras, bet man atrodo…“, „galiu klysti, bet kiek pamenu…“, „o aš galvojau, bet matyt jūs teisus“ ar kažką panašaus. Ieškok vietų su kuriom abu sutinkat, o tas dėl kurių nesutinkat palik nuošalį, nebent tau reikia kažką įrodyti norint parduoti savo prekę. Tada sutik su viskuo ką sako pirkėjas, bet bandyk nukreipti temą apie jo nepastebėtus privalumus. Išvengtas ginčas = parduotas produktas.

Prisipažink, kai esi neteisus. Išsisukinėjimai tik gadina tavo reputaciją. Atrodai nepatikimas ir neatsakantis už savo veiksmus. Tai toli gražu nedaro taves patraukliu partneriu. Klysti žmogiška, todėl kuo greičiau pripažink tai. Jei pastebėjai, kad klydai ir žinai, kad tavo oponentas tai anksčiau ar vėliau sužinos – pasakyk jam pirmas. Užsitarnausi jo pagarbą.

Nori koliotis? Geriau pagirk oponentą. Greičiausiai tai duos daugiau naudos, nei koliojimasis. Jau vien todėl, kad neužgausi žmogaus išdidumo, tau liks tikimybė pasiekti savo. Koliojimasis tas pats kas ginčas, tik dar pagardintas pykčiu. Išsišaukti ant kaltininko gal ir malonu, bet nebūtinai pasieksi norimą rezultatą.

Kuo daugiau „taip“ pašnekovas atsakys į tavo klausymus, tuo didesnė tikimybė, kad jis pirks tavo idėją. Ne siunčia blokuojantį signalą į pasamonę ir žmogaus organizmas pasiruošia neigimui ir pasipriešinimui. Tavo tikslas, suformuluoti klausimus taip, kad pašnekovas be abejonės atsakytų „taip“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *