Bendravimas: idejos perleidimo technika

Idėjos perleidimo technika: pokalbio metu išdėstyk idėją nuotrupomis. Tegul pašnekovas įsivaizduoja, kad šį sprendimą sugalvojo pats. Savo sukurtas idėjas visada maloniau įgyvendinti, nei suprasti, kad kažkas kitas sugalvojo tai, ko dabar iš tavęs tikisi.

Apeliuok į žmogaus savybes. „Jūs garsus savo teisingumu, todėl prašau…“, „jūs atrodote toks sąžiningas…“.

Apeliuok į kilnius motyvus. „Mes remiame badaujančius Afrikos vaikus, pirkdami iš mūsų remiate ir jūs“

Pasitelk daiktus į pagalbą. Pasakodamas savo idėjos privalumus surašyk ant lapo ir palik pašnekovui. Taip jis galės ilgiau prisiminti ir paanalizuoti tau išėjus (nebent nenorėtum, kad jis analizuotų). Taip pat gali pavaizduoti schemą tiek popieriuje, tiek atsinešęs miniatiūras ar simbolizuojančius daiktus.

Norėdamas išpeikti, pagirk. Visada malonu išgirsti, kad esi kažkuo pranašesnis. Todėl prieš išsakydamas kritiką, pagirk pašnekovą, tada jis nepasijus visišku asilu. Maloniau išgirsti kritiką, po to, kai tave pagiria. Kritika nešokiruoja, bet prisimeni ją ilgai.

Apie klaidas pasakyk netiesiogiai. Tegul jis pats supranta, kad klydo. Tada jo orumas nukentės mažiau. Jei prieš išliedamas kritiką papasakosi kaip pats klydai, jis supras.

Pavaldinai irgi žmonės. O tu ne armijoje – neįsakinėk. Visada maloniau išgirsti prašymą. Girk juos net už tai kad gerai padarė tai, ką ir taip privalėjo gerai padaryti. Giriami žmonės dažnai pasiekia daugiau rezultatų nei baudžiami. Be to, pagyrimais paskatinsi žmonių kūrybiškumą ir entuziazmą darbui.

Parodyk žmogui kokia nauda jam iš to, kad darys tai ko tu nori ir jis tai darys neprašomas. Geriausias lyderis tas, kuris stengiasi ne dėl savęs, o dėl kitų. Nebūtinai tu turi taip ir galvoti. Tik priversk tuo patikėti kitus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *