Bendravimas: nuoširdus domėjimasis

Nuoširdžiai domėkis tuo, kas domina tavo pašnekova. Jei tik įmanoma sužinok kas domina tavo pašnekovą dar prieš susitikdamas su juo. Gal jis medžiotojas. Susitikęs pradėk kalbėti apie medžioklę, kaip ji tau patinka (tik nesakyk jam, kad nekenti jo, nes jis žudo nekaltus žvėrelius) ir taip toliau. Jei taip prabendrausite keliolika minučių skaityk, kad nupirkai jį. Jis tavo draugas. Aišku nepamiršk ko atėjai. Nes kitu atveju šia tema pasišnekėsi tik per medžioklę kartu. Tai nereiškia, kad verčiu skubinti įvykius. Dažniausiai geriausia rezultatą duoda, kuo vėliau praneštas faktas apie tai ko iš tikro nori. Tegul pašnekovas pasijunta draugu. Maloniam pašnekovui, o tuolabiau draugui sunku atsakyti.

Šypsokis. Didžiąją dalį įspūdžio žmogui palieka ne tai ką sakai, o tai kaip sakai. Todėl šypsokis, bendrauk maloniai, draugiškai. Nesitikėk, kad tave pamils vien dėl to, kad moki cituoti šekspyrą ar žinai Saturno sudėtį. Žmonės girdi ką sakai, bet mato kaip tai sakai. Šypsena palieka didelį įspūdį. Nes žodžiai pasakyti su šypsena skamba daug šilčiau, nei eilėraštis apie meilę susiraukus.

Niekada nesumaišyk vardo! Kad ir koks sunkus jis būtų. Prisimink, kad žmogui jo vardas visomis kalbomis skamba gražiau už simfoniją. Jis didžiuojasi, kad jis Johanesas Varzalsburgharietis, todėl nevadink jo Jonu Varzalburgu. Jam tai įžeidimas!

Išklausyk. Ir tau nereikės kalbėti. Jis viską pasakys už tave. Net jei tu atėjei parduoti, neaušink burnos be reikalo. Tegul kalba pirkėjas. Jis žino ko jam reikia. Jis žino kokios jo problemos. Jis žino kokias problemas tavo produktas jam išspręs. Esmė teisingai paklausti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *