Saulės energija

Pastatų šildymas pasitelkiant saulės energiją

Saulės energijos panaudojimas pastatų šildymui  gali ženkliai sumažinti mėnesines elektros išlaidas ir teikti švarią energiją, bei esant tam tikroms sąlygoms, patenkinti visus namų šildymo poreikius. Vis dėlto, įvertinant jos privalumus, reikia nepamiršti, kad  ši šildymo sistema yra sudėtinga.

Egzistuoja du pagrindiniai Saulės energijos šildymo sistemos būdai : pasyvusis ir aktyvusis .
Pasyvios saulės šildymo sistemos naudoja  statybos projektavimo ypatumus ir surenka saulės šilumą. Pasyvioms saulės šildymo sistemoms talkina dideli langai pietų pusėje, pro kuriuos patenka didelis kiekis saulės šviesos į namus. Naudojama ir saulės spindulių paliečiamų medžiagų, kurios gali laikyti ir išsaugoti šilumą, vadinamų termine mase, savybės.

Termine mase gali būti arba grindų danga, kuri yra tiesiogiai veikiama saulės šviesos ir tiesiogiai perduodanti šilumą patalpoms, arba įmontuotos į sienas medžiagos –netiesiogiai veikiamos saulės energijos šildymo sistemos. Terminės masės elementais gali būti mūro, plytelės, betonas, ar net vandeniu pripildyti vamzdžiai. Kadangi šiluma absorbuojama ir saugoma saulėtu  paros metu, terminė masė apsaugo namus nuo perkaitimo nakties valandomis.
Siekiant šildymo efektyvumo ir naudojant terminės masės elementus, namai turi būti suprojektuoti taip, kad šiluma perduodama iš terminės masės elementų visoje patalpoje cirkuliuotų laisvai. Pasyvias saulės energijos šildymo sistemas geriausiai taikyti projektuojant naujus namus ir ji yra pigesnė, nei aktyvi sistema, tačiau sunkiai įdiegiama jau pastatytuose namuose.
Aktyviosios saulės šildymo sistemos gali būti lengvai įmontuotos namuose, paprastai ant namų stogo, surenkant  saulės energiją  saulės kolektorių pagalba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *