Tinkamas apsiltinimas – sutaupyti pinigai

Tinkamas namo apšiltinimas sutaupo  iki 50% šildymo išlaidų

Sparčiai didėjant energijos sąnaudoms daugiau nei bet kada namų savininkų ieško sprendimų energijos taupymui, būsto pagerinimui, t.y. pastatu šiltinimui įrengiant pakankamą izoliaciją. Teigiama, kad tinkamas pastatų apšiltinimas gali sumažinti nuo 50 iki 80% šildymo energijos sąnaudų ir greitai kompensuoti įrengimo išlaidas.
Namu šiltinimas tipai

Yra įvairių pastatų apšiltinimo tipų, kurie vertinami kaip ilgalaikės ir tinkamos izoliacijos priemonės, atitinkančios reikalavimus ir svarbiausiai taupančios energiją.
Populiariausias namo apšiltinimas stiklo pluošto izoliacija.
Kita populiari pastatų apšiltinimo priemonė – apšiltinimas celiulioze. Nors celiuliozė buvo plačiai naudojama, tačiau stiklo pluošto izoliacija tampa labiau pageidaujamu pasirinkimu, nes ji yra daugiau atspari ugniai. Minėta celiuliozės izoliacija yra plačiai naudojama namo šiltinimui palėpėse dėl kelių priežasčių: pirma – rangovas gali greitai pasiekti rekomenduojamą tokioms patalpoms šilumos varžą, antra – rangovas gali pasiūlyti priimtiną kainą, kuri kartu su montavimu bus mažesnė nei kitos izoliacinės medžiagos mažmeninė kaina, trečia –   tinkamai įrengta tokia izoliacija užtikrina namo sandarumą ir užkerta kelią tolesniems šilumos nuostoliams. Tačiau svarbu, kad ji būtų įrengta be klaidų diegimo metu, kurios galėtų tapti trukdžiais pastato izoliavimui.
Kitas namo šiltinimo tipas būtų  purškimo būdu diegiama putų izoliacija, kuri pasižymi dideliu tankiu arba pastatų šiltinimas kietuoju putoplastu bei namo apšiltinimas izoliacija iš vienos pusės su folija (šilumą atspindinti izoliacija).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *